HPZR-C39X
Manufacturer Part Number:
HPZR-C39X
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
HPZR-C39/SOD123W/SOD2
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 33 V
Impedance (Max) (Zzt) :
49.82 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123W
Power - Max :
962 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123W
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
39 V