H3CCS-1006G
- Manufacturer Part Number:
- H3CCS-1006G
- Manufacturer/Brand:
- Assmann WSW Components
- Part of Description:
- IDC CBL - HHKC10S/AE10G/HHKC10S
- Manufacturer :
- Assmann WSW Components
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.500' (152.40mm, 6.00")
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.050" (1.27mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)