PZ1AH20B-AU_R1_000A1
- Manufacturer Part Number:
- PZ1AH20B-AU_R1_000A1
- Manufacturer/Brand:
- Panjit International Inc.
- Part of Description:
- SILICON ZENER DIODE
- Manufacturer :
- Panjit International Inc.
- Product Category :
- Diodes - Zener - Single
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 15 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 15 Ohms
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-123H
- Power - Max :
- 1 W
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SOD-123HE
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 20 V