PZ1AH39B-AU_R1_000A1
- Manufacturer Part Number:
- PZ1AH39B-AU_R1_000A1
- Current - Reverse Leakage @ Vr :
- 1 µA @ 30 V
- Impedance (Max) (Zzt) :
- 40 Ohms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Max :
- 1 W
- Tolerance :
- ±5%
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
- Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
- 39 V