A03SR03SR30K254A
Manufacturer Part Number:
A03SR03SR30K254A
Manufacturer/Brand:
JST Sales America Inc.
Part of Description:
JUMPER 03SR-3S - 03SR-3S 10"
Manufacturer :
JST Sales America Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
IDC
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.039" (1.00mm)