M80-FCPF5F1-02-0150L
Manufacturer Part Number:
M80-FCPF5F1-02-0150L
Manufacturer/Brand:
Harwin Inc.
Part of Description:
CBL DATAMATE PWR FMALE 2POS 150M
Manufacturer :
Harwin Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
White
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
Features :
Length :
0.492' (150.00mm, 5.91")
Number of Positions :
2
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.157" (4.00mm)