HA222H6Q06V16F300
- Manufacturer Part Number:
- HA222H6Q06V16F300
- Manufacturer/Brand:
- Nicomatic
- Part of Description:
- FEM WIRED 6POS 300MM AWG26 BLUE
- Manufacturer :
- Nicomatic
- Product Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- Crimp
- Color :
- Blue, Individual
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- 5.90µin (0.150µm)
- Features :
- Screw Lock
- Length :
- 0.984' (300.00mm, 11.81")
- Number of Positions :
- 6
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- Pitch - Connector :
- 0.039" (1.00mm)