KDZVTFTR7.5B
Manufacturer Part Number:
KDZVTFTR7.5B
Part of Description:
DIODE ZENER 7.5V 1W PMDU
Current - Reverse Leakage @ Vr :
20 µA @ 4 V
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
1 W
Tolerance :
±6%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
7.5 V