KDZVTFTR2.4B
Manufacturer Part Number:
KDZVTFTR2.4B
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 2.4V 1W PMDU
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
1 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
PMDU
Tolerance :
±6.25%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V