UDZLVTE-17120
Manufacturer Part Number:
UDZLVTE-17120
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 120V 200MW SOD323F
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 nA @ 91 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
120 V