EDZVFHT2R18B
Manufacturer Part Number:
EDZVFHT2R18B
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 18V 150MW EMD2
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 13 V
Impedance (Max) (Zzt) :
65 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-79, SOD-523
Power - Max :
150 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
EMD2
Tolerance :
±2.19%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
18 V