DDZ10DSF-7
Manufacturer Part Number:
DDZ10DSF-7
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
DIODE ZENER 10.19V 500MW SOD323F
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
7.5 µA @ 9.44 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323F
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10.19 V