EDZVFHT2R4.3B
Manufacturer Part Number:
EDZVFHT2R4.3B
Part of Description:
DIODE ZENER 4.3V 150MW EMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
150 mW
Tolerance :
±3.02%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.3 V