MM3Z33VST1G
Manufacturer Part Number:
MM3Z33VST1G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
DIODE ZENER 33V 300MW SOD323
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 23.2 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
300 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33 V