MM3BZ27GW
Manufacturer Part Number:
MM3BZ27GW
Manufacturer/Brand:
Diotec Semiconductor
Part of Description:
ZENER, SOD-323, 27V, 0.2W, 5%
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
Impedance (Max) (Zzt) :
0 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V