MMS3Z18BGW
Manufacturer Part Number:
MMS3Z18BGW
Manufacturer/Brand:
Diotec Semiconductor
Part of Description:
ZENER, SOD-323, 18V, 0.3W, 2%
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 12.6 V
Impedance (Max) (Zzt) :
45 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-50°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
300 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
17.64 V