JANTX1N6337US
Manufacturer Part Number:
JANTX1N6337US
Manufacturer/Brand:
MACOM Technology Solutions
Part of Description:
DIODE ZENER 33.7V 500MW MELF
Manufacturer :
MACOM Technology Solutions
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 33.7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
50 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
SQ-MELF, B
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
B, SQ-MELF
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.4 V @ 1 A
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
33.7 V