ZMY43-GS08
Manufacturer Part Number:
ZMY43-GS08
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 1W DO213AB
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 32 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
175°C
Power - Max :
1 W
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V