BZT52C12S
Manufacturer Part Number:
BZT52C12S
Manufacturer/Brand:
Yangjie Technology
Part of Description:
ZENER DIODE 12V 0.2W SOD-323
Manufacturer :
Yangjie Technology
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
25 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±5.42%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V