HZU6.8B2JTRF-E
Manufacturer Part Number:
HZU6.8B2JTRF-E
Manufacturer/Brand:
IDT, Integrated Device Technology Inc
Part of Description:
HZU6.8B - ZENER DIODE
Manufacturer :
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 3.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76A
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
2-URP
Tolerance :
±4.93%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V