BZT03C47-TR
Manufacturer Part Number:
BZT03C47-TR
Part of Description:
TVS DIODE 39VWM 65.5VC SOD57
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 36 V
Impedance (Max) (Zzt) :
45 Ohms
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Power - Max :
1.3 W
Tolerance :
±6.38%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
47 V