KDZLVTR150
Manufacturer Part Number:
KDZLVTR150
Part of Description:
DIODE ZENER 150V 1W PMDU
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 120 V
Impedance (Max) (Zzt) :
220 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
1 W
Supplier Device Package :
PMDU
Tolerance :
±6.66%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
150 V