KDZLVTFTR51
Manufacturer Part Number:
KDZLVTFTR51
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 51V 1W SOD123FL
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 39 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
1 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
51 V