KDZLVTFTR56
Manufacturer Part Number:
KDZLVTFTR56
Part of Description:
DIODE ZENER 56V 1W SOD123FL
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 43 V
Operating Temperature :
150°C
Power - Max :
1 W
Supplier Device Package :
SOD-123FL
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
56 V