ZMY18-GS18
Manufacturer Part Number:
ZMY18-GS18
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 18V 1W DO213AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 14 V
Impedance (Max) (Zzt) :
11 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
DO-213AB, MELF (Glass)
Power - Max :
1 W
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-213AB
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
18 V