YDZVFHTR9.1
Manufacturer Part Number:
YDZVFHTR9.1
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW TUMD2M
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 5.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
TUMD2M
Tolerance :
±9.89%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V