CZRF52C9V1-HF
Manufacturer Part Number:
CZRF52C9V1-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
DIODE ZENER 9.1V 350MW 1005
Manufacturer :
Comchip Technology
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1005 (2512 Metric)
Power - Max :
350 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
1005/SOD-323F
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V