UFZVTE-174.7B
Manufacturer Part Number:
UFZVTE-174.7B
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
500MW 4.7V, SOD-323FL, SMALL AND
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
5 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
25 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-90, SOD-323F
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
UMD2
Tolerance :
±2.78%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
4.7 V