YDZVFHTR6.2
Manufacturer Part Number:
YDZVFHTR6.2
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 6.2V 500MW TUMD2M
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
10 µA @ 3 V
Impedance (Max) (Zzt) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
TUMD2M
Tolerance :
±9.68%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.2 V