BZT52B43 RHG
Manufacturer Part Number:
BZT52B43 RHG
Manufacturer/Brand:
Taiwan Semiconductor Corporation
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 500MW SOD123F
Manufacturer :
Current - Reverse Leakage @ Vr :
45 nA @ 30.1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
150 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Max :
500 mW
Supplier Device Package :
SOD-123F
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V