BZX84B22VLFHT116
Manufacturer Part Number:
BZX84B22VLFHT116
Manufacturer/Brand:
Kionix Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 22V 250MW SSD3
Manufacturer :
Kionix Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 15 V
Impedance (Max) (Zzt) :
55 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
250 mW
Product Status :
Not For New Designs
Supplier Device Package :
SSD3
Tolerance :
±1.82%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22 V