BZT52-B11J
Manufacturer Part Number:
BZT52-B11J
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
DIODE ZENER 11V 590MW SOD123
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TA)
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
590 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±1.82%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
11 V