HZM10NB2TL-E
Manufacturer Part Number:
HZM10NB2TL-E
Manufacturer/Brand:
Renesas Electronics America Inc
Part of Description:
DIODE ZENER 10V 200MW 3MPAK
Manufacturer :
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
2 µA @ 7 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
3-MPAK
Tolerance :
±2.2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10 V