PZU20BA-QX
Manufacturer Part Number:
PZU20BA-QX
Manufacturer/Brand:
Nexperia USA Inc.
Part of Description:
PZU20BA-Q/SOD323/SOD2
Manufacturer :
Nexperia USA Inc.
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 µA @ 15 V
Impedance (Max) (Zzt) :
20 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
320 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.1 V @ 100 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
19.97 V