BZX84B27HE3-TP
Manufacturer Part Number:
BZX84B27HE3-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
350MW ZENER SOT-23
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 18.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
80 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Max :
350 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOT-23
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
27 V