BZT52C43-TP
Manufacturer Part Number:
BZT52C43-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
DIODE ZENER 43V 370MW SOD123
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 32 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
370 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
43 V