T1PST-10-28-GF-02.0-A-T3
Manufacturer Part Number:
T1PST-10-28-GF-02.0-A-T3
Manufacturer/Brand:
Samtec Inc.
Part of Description:
CBL 1MM 10POS PNL MNT M TO F
Manufacturer :
Samtec Inc.
Product Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Blue, Individual
Connector Type :
Socket to Plug, Reversed
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Latch Lock
Length :
0.167' (50.80mm, 2.00")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.039" (1.00mm)