TZX10D-TAP
Manufacturer Part Number:
TZX10D-TAP
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 10V 500MW DO35
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 7.5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
25 Ohms
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
DO-204AH, DO-35, Axial
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-35 (DO-204AH)
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
10 V