BZT03C56-TR
Manufacturer Part Number:
BZT03C56-TR
Part of Description:
TVS DIODE 47VWM 78.6VC SOD57
Current - Reverse Leakage @ Vr :
1 µA @ 43 V
Impedance (Max) (Zzt) :
60 Ohms
Operating Temperature :
175°C (TJ)
Power - Max :
1.3 W
Tolerance :
±7.14%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.2 V @ 500 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
56 V