BZM55B22-TR
Manufacturer Part Number:
BZM55B22-TR
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 22V 500MW MICROMELF
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 16 V
Impedance (Max) (Zzt) :
220 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
MicroMELF
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22 V