MMSZ47T1G
Manufacturer Part Number:
MMSZ47T1G
Manufacturer/Brand:
Fairchild/ON Semiconductor
Part of Description:
DIODE ZENER 47V 500MW SOD123
Manufacturer :
Fairchild/ON Semiconductor
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 32.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
170 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
47 V