PLZ11C-G3/H
Manufacturer Part Number:
PLZ11C-G3/H
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 11V 500MW DO219AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
200 nA @ 8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
DO-219AC
Power - Max :
500 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AC (microSMF)
Tolerance :
±3%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
11 V