EDZVFHT2R22B
Manufacturer Part Number:
EDZVFHT2R22B
Part of Description:
DIODE ZENER 22V 150MW EMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 17 V
Impedance (Max) (Zzt) :
100 Ohms
Operating Temperature :
150°C (TJ)
Power - Max :
150 mW
Tolerance :
±2.11%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22 V