UDZVTE-177.5B
Manufacturer Part Number:
UDZVTE-177.5B
Part of Description:
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
7.5 V