GDZ2V7B-E3-08
Manufacturer Part Number:
GDZ2V7B-E3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 µA @ 1 V
Impedance (Max) (Zzt) :
110 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SC-76, SOD-323
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-323
Tolerance :
±4%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.7 V