BZX384B22-E3-08
Manufacturer Part Number:
BZX384B22-E3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 22V 200MW SOD323
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 15.4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
55 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
200 mW
Tolerance :
±2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
22 V