BZT52C2V4-E3-08
Manufacturer Part Number:
BZT52C2V4-E3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Impedance (Max) (Zzt) :
85 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
SOD-123
Power - Max :
410 mW
Supplier Device Package :
SOD-123
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
2.4 V