DZ9F8V2S92-7
Manufacturer Part Number:
DZ9F8V2S92-7
Manufacturer/Brand:
Diodes Incorporated
Part of Description:
DIODE ZENER 8.2V 200MW SOD923
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Current - Reverse Leakage @ Vr :
500 nA @ 5 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-923
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-923
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
8.2 V