BZX84C47-E3-08
Manufacturer Part Number:
BZX84C47-E3-08
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
DIODE ZENER 47V 300MW SOT23-3
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 32.9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
170 Ohms
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Power - Max :
300 mW
Supplier Device Package :
SOT-23-3
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
47 V