TZMC9V1-GS08
Manufacturer Part Number:
TZMC9V1-GS08
Part of Description:
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 6.8 V
Impedance (Max) (Zzt) :
10 Ohms
Operating Temperature :
175°C
Power - Max :
500 mW
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1.5 V @ 200 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
9.1 V